Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zabudnutá choroba sa práve vracia? Diagnostikovali ju u dieťaťa, lekári tomu nemôžu uveriť

Zabudnutá choroba
Zabudnutá choroba sa práve vracia? Diagnostikovali ju u dieťaťa, lekári tomu nemôžu uveriť Foto: www.gettyimages.com

Ministerstvo zdravotníctva Ukrajiny poskytlo informácie, ktoré v tejto chvíli znepokojovali celý svet. Bol tu prípad choroby, ktorá bola doteraz považovaná za takú, ktorá sa už nikdy nevráti. Došlo k tomu u 1,5 ročného dieťaťa. Reč je o detskej obrne. Ministerstvo zdravotníctva zdôrazňuje, že rodičia sa nerozhodli očkovať svoje dieťa z náboženských dôvodov.

Teraz je ich dieťa paralyzované. To však nemohol nikto predvídať. Niet pochýb o tom, že pandémia koronavírusu si vybrala nepredstaviteľnú daň. Ak by sa vedľa nej objavila ďalšia pandémia, bolo by desivé premýšľať o tom, s čím by sme sa mohli stretávať. Existujú nejaké dôvody na obavy? Epidemiologická skupina v súčasnosti hľadá ľudí, ktorí mali kontakt s týmto dieťaťom, u ktorého sa vyvinula obrna.

„Ministerstvo zdravotníctva zdôrazňuje, že úroveň imunizácie proti detskej obrne u detí mladších ako jeden rok na Ukrajine je tento rok nedostatočná, za prvých osem mesiacov to bolo 53%.“

Heine-Medinová choroba, známa v širšom zmysle ako obrna, sa zvyčajne prenáša orálnou cestou a menej často kvapôčkovou cestou. Väčšina prípadov ochorenia je pozorovaná u detí do 5 rokov.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 22. októbra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.