Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Váš skutočný vek neprezradia vrásky, ale úplne iná časť tela!

Váš skutočný vek neprezradia vrásky, ale úplne iná časť tela!
Váš skutočný vek neprezradia vrásky, ale úplne iná časť tela! Foto: www.gettyimages.com

Patríte medzi ženy, ktoré sa smrteľne boja vrások a toho, že ich s pribúdajúcim vekom bude na tvári čoraz viac? Vrásky ale nie sú to jediné, čo váš skutočný vek prezradí. Aspektov, ktoré odhalia, koľko vám naozaj je, je hneď niekoľko. A vrásky sú to posledné, čo by ste mali riešiť.

Panický strach z vrások

Väčšina žien má až panický strach z vrások. Vrásky sú totiž pre mnohých z nich priamy dôkaz staroby a nie všetky ženy sa s pokojným svedomím porovnávajú s tým, že skrátka a jednoducho starneme všetci. Panické zdesenie z vrások je v poslednej dobe podmienené samozrejme aj obrovským rozmachom estetickej medicíny. Denne vídame na titulných stranách časopisov celebrity, ktoré vyzerajú vďaka estetickým zákrokom o 20 rokov mladšie, než v skutočnosti sú. Hoci je im vyše 60, na ich tvári nenájdeme jedinú vrásku.

Majte ale na pamäti, že človeka na fotografii hodnotíte inak, než v reáli. To znamená, že ak máte určité komplexy zo spomínaných celebrít na titulných stranách, nemajte ich. Pamätajte, že je značný rozdiel medzi statikou a dynamikou. Je preto logické, že hoci na vás človek na fotografii pôsobí veľmi mlado, keby ste ho videli v reáli, pravdepodobne by tak mlado nevyzeral. Starnutie je skrátka prirodzené a nech s ním človek bojuje sebe viac, neminie nikoho z nás.

Ktoré veci prezradia skutočný vek človeka na fotografii?

Hoci sa to ponúka ako prvá možnosť, vrásky to nie sú. Keď sa pozriete na fotografiu určitého človeka, zamerajte sa na nasledujúce veci: rovnomernosť farebnosti tváre, proporcie tváre – najmä na lícne kosti, bradu a pery, ďalej potom na veľkosť očí, pri ktorej platí, že čím väčšie sú, tým mladšia je tvár. Dôležitá je aj tvárová kontúra a to, aká je výrazná. A hoci to možno niekoho prekvapí, zamerajte sa aj na veľkosť uší a nosa – čím menšie sú tieto časti tváre, tým mladšie vyzerá. Vráskam a najrôznejším záhybom venujte pozornosť až na poslednom mieste.

Pokiaľ teda máte tendenciu si kvôli vyššiemu veku trochu upravovať fotky, aby ste vyzerali mladšie, zamerajte sa najskôr na to, aby ste vyrovnali farbu svojej tváre, zdôraznite svoje kontúry v tvári – a to predovšetkým v menovaných oblastiach. Dôraz dajte aj na decentné zväčšenie očí (ale nepreháňajte to s ním) a naopak si o trochu zmenšite uši a nos. Vrásky riešte až úplne ako posledné.

A čo prezradí váš vek v realite?

V reáli sú kritériá, ktoré prezradia vek človeka, trochu iné. S pokožkou v drvivej väčšine nemajú nič spoločné. Zásadná je rýchlosť vašich pohybov – čím rýchlejšie sú, tým mladší človek pôsobí na okolie. Ďalším dôležitým aspektom, ktorý prezradí váš vek na prvú dobrú je vaša postava. Čím je človek starší, tým viac mu prirodzene ochabuje a ubúda svalovina. Preto, ak sa chcete udržať vo forme, dbajte na pravidelnú aktivitu a pohyb. Vieme, znie to ako klišé, ale je to skutočne tak. Šport je kľúčový na to, aby človek vyzeral fit aj vo vyššom veku.

Dôležitú úlohu potom samozrejme zohráva aj štýl obliekania a účes. Čo sa módy týka, je prirodzené, že v päťdesiatich asi nebudete nosiť tie isté kúsky, ktoré ste nosili v dvadsiatich. Dôležité je ale sledovať módne trendy a svoj štýl im mierne prispôsobiť. Majte na pamäti, že nejde o dĺžku sukne, ale o to, ako vaše oblečenie korešponduje so súčasnými trendmi. A čo sa účesu týka, aj v tomto prípade sa obzerajte na súčasné vlasové trendy. Mnoho žien má tendenciu s vyšším vekom vlasy skracovať. To ale nemusí byť nutne pravidlom. Verte tomu, že ten správny a mladistvý účes dokáže vykúzliť zázraky.

Zdroj: www.svetzeny.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 13. novembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.