Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Niekedy sa vzťah jednoducho dusí…

Niekedy sa vzťah jednoducho dusí…
Niekedy sa vzťah jednoducho dusí… Foto: www.gettyimages.com

Život niektorých vzťahov končí predčasne: ešte včera tí dvaja spriadali fantázie o tom, ako budú mať deti, a dnes akoby jeden pre druhého neexistoval a na sociálnych sieťach si navzájom blokujú prístup. Len podľa tých sociálnych sietí sa dá poznať, že umrel vzťah s niekým, nie on sám. Iné vzťahy sa zas ocitajú v kóme. Je to ešte život? Snáď. Vždy je tu nádej na zázrak, že sa vzťah preberie. Pripadá mi, že v kóme sa vzťah môže nachádzať veľmi dlho. Desiatky rokov. Ako niektorí ľudia…

Keď sa vzťahu nedarí.

Vzťah môže ochorieť chrípkou – je v ňom množstvo žiary, ktorú v prvom závrati môžeme pokladať za vášeň, avšak nákaza veľmi rýchlo ukáže, ako sa veci majú. Po chrípke môže vzťah za búrlivých stonov či dokonca v kŕčoch zomrieť, môže však tiež prejsť do tiahlej chronickej infekcie s občasným zhoršením stavu, keď imunita ešte poklesne.

Vzťah môže svoje pozemské putovanie ukončiť v dôsledku komplikovanej zlomeniny nezlučiteľnej so životom. Obvykle tomu predchádza nejaká zrada v pevnosti kostí, ktorá nebola včas zaznamenaná.

Tiež strata krvi často ukončí život vzťahu. Najprv bledne, hanbí, stráca farbu a silu. Potom je zrazu znova teplo, len sa mu hrozne chce spať… Ranu nemá kto previazať, pretože žiadnym spôsobom nemožno postrehnúť, že táto rana v zásade existuje niekde vo vesmíre.

Niekedy sa vzťah začne dusiť, najčastejšie preto, že do neho zvonku preniklo cudzorodé teleso.

Vzťah môže tiež utrpieť infarkt. To sa obvykle stáva vo vzťahu veľmi pracovitom, zodpovednom a všetky pravidlá dodržiavajúce.

Vzťah hynie na zhubné bujnenie, ak v ňom narastá čosi búrlivého, veľmi energického a cieľavedomého. Vlastne je ťažko pochopiť, prečo takáto životná sila vzťah zabíja.

Smrteľnou môže byť pre vzťah dehydratácia a tiež hlad. K tomu dochádza, ak je vzťah dobre ukrytý pred svetom v dome so silnými múrmi, v ktorom hrdza zožrala vodovodné rúrky.

Niekedy tiež vzťah hasne na detské choroby, ktorým sa niekto v ich počiatočnom štádiu vyhýbal tak starostlivo, že ich nechcel ani vidieť. Napríklad ťažké rozčarovanie.

Niektoré vzťahy dokonca zošalia. Nažive zostanú iba dovtedy, kým sú donútené žiť v miestach za tým účelom špeciálne vybraných.

Kolujú fámy, že boli aj vzťahy, ktoré zomreli vo sne. Zdá sa však, že nevyhnutnou podmienkou niečoho takého by bolo zrodenie vzťahu v tom istom sne.

Moje osobné prianie je, aby môj vzťah zomrel vekom.

Zdroj: www.adaline.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 17. novembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.