Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najväčšia chyba, ktorú robíte pri platbe kartou. Viete, čo môže byť dôsledkom?

pri platbe kartou
Najväčšia chyba, ktorú robíte pri platbe kartou. Viete, čo môže byť dôsledkom? Foto: www.gettyimages.com

Platba kartou sa stala bežnou súčasťou nášho každodenného života. V obchodoch, reštauráciách, ale aj pri nákupe tovaru online platíme kartou častejšie ako v hotovosti. Avšak pri platbe kartou či telefonicky mnoho z nás zabúda na dôležitú súčasť celej transakcie, výtlačok potvrdenia o platbe.

Mnohí z nás odpovedajú na otázku pokladníka, či si prajeme potvrdenie, že nie, pretože sa domnievajú, že je k ničomu a iba zaberá miesto v peňaženke. Avšak, ak si spomenieme na to, že proces platby nie je vždy bezproblémový, uvedomíme si, že výtlačok potvrdenia môže byť veľmi užitočný.

platenie
Najväčšia chyba, ktorú robíte pri platení kartou. A čo môže byť dôsledkom?

Potvrdenie o zakúpení tovaru môže byť dôležitým dôkazom v reklamácii

Ak máte výtlačok potvrdenia, môže slúžiť ako dôkaz, že ste vykonali platbu v danom obchode alebo reštaurácii. V prípade reklamácie tovaru, ktorý ste zakúpili, môže byť výtlačok potvrdenia jediným dôkazom, že ste výrobok naozaj zakúpili.

Ďalším dôvodom, prečo by ste si mali robiť výtlačky potvrdenia, je sledovanie vašich výdavkov. Pokiaľ máte výpis potvrdenia, môžete si ľahko vytvoriť prehľad svojich výdavkov a ľahko sa tak vyhnúť prekročeniu svojho rozpočtu.

Ak by ste náhodou potrebovali reklamovať tovar, môže vám potvrdenie o platbe pomôcť. Ak máte potvrdenie, máte aj dôkaz o tom, že ste výrobok naozaj zakúpili.

Ak sa stane, že bola transakcia strhnutá dvakrát, výtlačok potvrdenia môže byť jediným dôkazom, že ste uhradili iba raz. Bez neho by ste mohli mať problém získať späť svoje peniaze, ak sa niečo také stane.

Navyše, ak je platba zablokovaná kvôli podozreniu z podvodu, môže byť potvrdenie o platbe jediným dôkazom, že ste skutočne vykonali platbu. Bez neho by ste mohli mať problém sa vysporiadať s bankou a dokázať, že ste skutočne platbu uskutočnili.

platba kartou
Najväčšia chyba, ktorú robíte pri platení kartou. A čo môže byť dôsledkom?

Kontrola výtlačku potvrdenia. Ako ho uchovávať a kedy ho použiť

V závere, výtlačok potvrdenia o platbe je dôležitým dokumentom, ktorý by ste mali uchovávať spolu so svojimi bankovými výpismi a účtenkami. Ak ho nechcete mať fyzicky, môžete si výtlačok potvrdenia zaobstarať aj v digitálnej forme, napríklad skenovaním pomocou aplikácie banky. V každom prípade by ste mali po skončení platby starostlivo skontrolovať, či ste si výtlačok potvrdenia skutočne vzali. Pokiaľ vám ho pokladníčka nechce dať, mali by ste si ho vyžiadať, aby sa predišlo potenciálnym problémom v budúcnosti.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 28. októbra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.