Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako spoznáte anjela v ľudskom tele? Možno je vo vašom okolí

Ako spoznáte anjela v ľudskom tele? Možno je vo vašom okolí

Tiež vám babičky a mamičky hovorievali, že vás ochraňuje váš anjel, ktorý nad vami bdie a dohliada na vás? Určite všetci poznáte modlitbu “ Anjeličku, môj strážničku…“ Tá mnohých z nás sprevádzala celé detstvo.

Ako je to ale vlastne s anjelmi, sú naozaj medzi nami? Mnohí ľudia sú presvedčení, že sa naozaj s anjelom stretli, nemal síce anjelské krídla, vyzeral ako obyčajný človek, ale jeho správanie vykazovalo známky anjelského charakteru. Možno ste anjelom práve vy a ani to sami netušíte. Ktoré rysy sú teda pre anjelov typické?

Neskutočná trpezlivosť

Anjeli, ktorí majú ľudskú podobu, sa opätovne rodia s jediným poslaním – pomáhať ľuďom. Sami sebe však pomôcť nevedia, a preto väčšinu svoj pozemský život prežijú v nezávideniahodnom postavení. Väčšinou zdieľajú nerovné partnerstvo s bezohľadným a sebeckým partnerom, znášajú jeho krutosť a nezvládnuteľné správanie, a pritom sami veľmi trpia, ale všetko znášajú bez toho aby sa sťažovali. Rozpad takéhoto vzťahu berú ako svoje vlastné zlyhania a chyby hľadajú u seba, nie u partnera. Cítia vinu za nevydarený vzťah, aj keď sami na tom žiadnu nenesú.

V zamestnaní sa snažia byť všetkým oporou, vždy bez reptania vykonávajú každú pridelenú prácu, a to aj takú, ktorú by iní nerobili, pretože nie je v náplni ich povinností. Ale anjeli to urobia bez rečí. Tí vždy radi a ochotne podajú pomocnú ruku a nič im nie je zaťažko. Často sa stávajú práve kvôli ich miernej povahe obeťou šikanovania na pracovisku a tiež sú mnohokrát svojimi kolegami a nadriadenými využívaní. Oni sami to však tak vôbec neberú.

Všetko robia na doraz

Anjeli majú vo zvyku robiť všetko nie na sto, ale na dvesto percent. Je to spôsobené ich vrodenou potrebou nezlyhať. Svoje každodenné problémy riešia nadmierou pracovného nasadenia, kedy sa snažia robiť prácu ako v zamestnaní, tak aj doma do úplného vyčerpania. S rovnakým nasadením sa venujú vareniu, športovým aktivitám, starostlivosti o blízkych a tak podobne.

Jednoducho nevedia odpočívať a majú pocit, že neurobili všetko, čo bolo treba. Sú nadmieru poriadkumilovní a veľkí puntičkári. Dôsledne dodržiavajú všetky písané i nepísané pravidlá, milujú umenie a hudbu. V žiadnom prípade neschvaľujú násilie ako na ľuďoch, tak aj na zvieratách, sú veľkými zástancami práv a snažia sa ich presadzovať a hlavne dodržiavať.

Práca je pre nich poslaním

Ľudia s anjelskou dušou sú predurčení byť tými najlepšími liečiteľmi, zdravotníkmi, lekármi, vychovávateľmi, ošetrovateľmi alebo učiteľmi a asistentmi ľudí s postihnutím.

Svoje zamestnanie berú ako svoje životné poslanie a sú vždy pripravení druhých načúvať, zdieľajú ich starosti a snažia sa im pomôcť. Ostatní ľudia ich často vyhľadávajú a hľadajú u nich útechu a porozumenie, sú veľmi trpezliví a nič nevzdávajú pri prvej známke neúspechu.

Pre druhých sú ochotní sa obetovať

Anjeli medzi nami sú vo svojej podstate ľudia, ktorých druhí často zneužívajú, pretože sa snažia všetkým za každú cenu pomáhať, a to aj na úkor svojho vlastného nepohodlia, alebo svojho vlastného zdravia. Sú totiž presvedčení, že pre druhých nerobia dosť a často práve kvôli tomu trpia veľkou únavou a celkovým vyčerpaním.

Vôbec si to neuvedomujú, a preto je na ich najbližších, aby ich ochránili a donútili myslieť aj na seba. Anjeli nevedia prijímať pomoc od druhých, nikdy si o ňu nepovedia, pretože je to podľa nich známkou toho, že nie sú dosť silní, a teda zlyhali. Dokážu vidieť v druhých len a len to najlepšie a často odhalia v človeku skryté nadanie, chorobu, alebo pravdu o jeho povahe, ktorú sa snažia pred svetom ukryť. Sú veľmi emotívni a vnímaví.

Anjeli, ktorí sú okolo nás, vôbec si nemusia uvedomovať tú skutočnosť, že sú práve oni anjeli. Ich okolie to však vníma inak a určite, keď sa zamyslíte, zistíte, že niekoho takého možno poznáte. Možno vám pomohol s nákupom, býva v susedstve alebo dokonca u vás doma.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 7. septembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.