Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako očistiť svoju karmu

Ako očistiť svoju karmu
Ako očistiť svoju karmu Foto: www.gettyimages.com

Pojem karmy k nám prišiel z Východu a znamená zodpovednosť človeka za svoje činy. K žiadnemu skutku nedôjde bez toho, aby mal následky. Dobré skutky prinášajú dôsledky dobré, zlé skutky vedú k záporným dôsledkom. Človeka so zlou karmou nevyhnutne čakajú nepríjemnosti, ktoré môžu mať akúkoľvek formu. Na zlepšenie situácie je potrebné na svojej karme pracovať a očistiť sa od dôsledkov negatívnych činov.

Treba si uvedomiť, že človeku sa vždy dostane po zásluhe. Zo všetkého najlepšie vyjadruje karmický zákon výrok: „Čo človek zaseje, to tiež zožne“. Je to univerzálny vesmírny zákon príčiny a následku. Je mu podriadené všetko na Zemi, nezávisle od toho, či ho ten alebo onen konkrétny človek uznáva. Aj v tomto prípade platí, že neznalosť zákonov neospravedlňuje. Neexistujú žiadne mazané cesty, ktorými by sa dalo vyhnúť pôsobeniu karmy. Dá sa snáď odložiť, existujú dokonca isté čarodejnícke postupy na prenesenie vlastnej karmy na iného človeka, to však nie je nič iné, než pokus o odklad odplaty, nič viac. Na možnosť oklamania univerza je lepšie rovno a včas zabudnúť, pretože podobné snahy nemôžu viesť k ničomu dobrému.

Ako očistiť svoju karmu? A je to vôbec možné?

Karma nemá žiadnu podstatu, je to určitá sila, energia, riadiaca následky všetkých činov, ktoré vykonali bytosti obývajúce tento Vesmír. Nie je to žiadna trestajúca moc, vykonávajúca rozsudok. Karma jednoducho len nasleduje príčinne následné vzťahy toho, čo sa deje. V prípade včasného nevyriešenia nejakého problému je informácia o ňom uchovaná a prenesená do budúcnosti. Celý svet existuje vďaka zákonu spravodlivosti. Ak k niečomu došlo, muselo to mať nejakú príčinu. Karmický zákon sa vzťahuje na každý náš skutok, ako negatívny, tak pozitívny.

Aby mohol svoju karmu napraviť, musí sa človek predovšetkým vydať cestou duchovného rozvoja. Musí sa zbaviť nedostatkov a zlých vlastností, naučiť sa milovať a chápať svojich blížnych, konať v prospech spoločného blaha a nie iba vo vlastnom záujme. Jedine týmto spôsobom je očistenie karmy možné. Človek musí odhaliť a prejaviť najlepšie vlastnosti svojej duše. Keď sa zbaví všetkých slabostí a nedostatkov, nemôže ho zasiahnuť a zraniť žiadne zlo. Aby svoju karmu očistil úplne, musí na sebe človek aktívne pracovať v priebehu niekoľkých životov.

V priebehu nekonečného reťazca prevteľovania hromadí duša vo svojom karmickom obale obrovské množstvo nečistoty. Sú to vážne zločiny rovnako ako rôzne menšie priestupky, nedodržané sľuby i dlhy, ktoré neboli splatené. Slová a skutky, za ktoré sa človek musí hanbiť. To všetko naňho ako ťažké bremeno dolieha v ďalších stelesneniach v podobe najrôznejších ochorení a fyzických nedostatkov, starostí a duševných porúch, materiálnych ťažkostí a prekážok.

Človek sa nijako nemôže zbaviť zodpovednosti za to, čo urobil. Najprv si predovšetkým musí uvedomiť svoju vinu. Najlepšou cestou k tomu je prežiť to, čo spôsobil, na vlastnej koži. Preto ľudia zakúšajú bolesti a utrpenie, trpia nezdarmi a porážkami, stretávajú sa s podlosťou a zradou a opakovane narážajú na stenu ťažkostí a prekážok. Trvá to dovtedy, kým si duša konečne uvedomí svoje chyby.

Často sa hovorí, že zlé skutky možno zahladiť dobrými. Tak to nie je, hriechy nevykúpime žiadnym dobrodením. Dobrými skutkami môžete karmickú rovnováhu zmeniť k lepšiemu, čo sa na vašom živote priaznivo odrazí. To však nijako neruší nutnosť pochopiť a snažiť sa odstrániť zlo, ktoré ste napáchali. Kritériami odpustenia sú duševný pokoj, radosť a pocity šťastia.

Zdroj: astroplus.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 21. novembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.