Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 znamení naozajstného slabocha: Môže to byť váš kamarát, alebo pokojne manžel

6 znamení naozajstného slabocha
6 znamení naozajstného slabocha: Môže to byť váš kamarát, alebo pokojne manžel Foto: www.gettyimages.com

Ľudia v živote sú rôzni, niektorí majú tendencie naháňať si vlastné ego na druhých, snažia sa ich ponižovať, poukazovať na ich chyby. Alebo sú tu tí, ktorí sa prezývajú energetickí upíri – vysávajú z druhých ich energiu. Ako spoznať, že vedľa vás je práve slaboch? Aké znamenia ho určujú? A kľúčová otázka – máte vedľa seba niekoho takého?

Znamenia, podľa ktorých spoznáte slabocha

Máte okolo seba mnoho ľudí, ktorí sú milí, obľúbení a ústretoví? Napriek tomu, že sú veľmi dobrí, majú fungujúci partnerský vzťah, nemajú sami so sebou dobrý vzťah, pozerá na seba zle, ich sebavedomie je na nule, nemajú radosť zo života ako ostatní. Prečo sa to deje? Kde je problém? Možno majú vedľa seba (alebo v blízkom okolí) slabocha. Deštruktívny vzťah vie zničiť sebaúctu snáď každého človeka. Dokonca aj toho, ktorý vyhlási, že jeho by to nikdy nezničilo. Ako spoznať, že vedľa seba máte slabocha?

1. Pohŕda ľuďmi

Každý človek je iný a má iné názory a je dôležité začať druhého rešpektovať a jeho pohľady na vec. Slaboch? Ten rozhodne nevytiahne kartu rešpektu, ale kartu pohŕdania. Pohŕda všetkými ľuďmi, ktorí majú iný názor ako on. Prečo? Pretože len to, čo hovorí a myslí si on, je predsa to správne. Pohŕdanie často dáva najavo a nebude sa „zahadzovať“ s tými, čo premýšľajú zle. Podľa jeho názoru.

2. Vidí na druhých nedostatky

Pochváliť druhých ľudí? Úplné sci-fi, minimálne pre slabocha. Ten totiž druhých nevie pochváliť. Vidí totiž len to, čo je na druhom zle. Doslova sa vyžíva v tom, že na niekom niečo nájde a môže druhého upozorniť. Obvykle opakovane a to aj pred druhými. Degraduje tak ich sebavedomie a nie je sa čomu čudovať, že títo ľudia strácajú vieru v seba a svoje schopnosti. A slaboch si len ma ruky.

3. Ohováranie, ohováranie a zase ohováranie

Máte problémy vo vzťahoch? Či už ide o vzťah partnerský, rodinný alebo iný. Riešte si ich spoločne, v súkromí! A toto presne slaboch nevie. Rieši citlivé aj veľmi osobné témy na verejnosti. Prepiera špinavú bielizeň medzi ľuďmi, chcú uistenie, že zlý je ten druhý človek, chcú počuť, že sú to „chudáčikovia“ a „trptitelia. A nevadí, že druhí ľudia im to potvrdia bez toho, aby mali akékoľvek ďalšie informácie.

4. Odsudzuje druhých

Súdiť druhé je veľmi jednoduché. Často to robia všetci z nás a ani to nemusí byť chcené. Pozriete sa na človeka a niečo vám určite prebehne hlavou. Slaboch však súdi a odsudzuje nahlas a veľmi často. Upozorňuje na chyby a súdi podľa toho, že človek raz treba zakopne. Nevie počúvať, ale kritizovať vie veľmi dobre.

5. Chýba empatia

Vcítiť sa do niekoho druhého? To slaboch rozhodne nevie! On sám možno v sebe bojuje s mnohými vecami. Takže podporiť niekoho druhého alebo sa dokonca vcítiť do neho a jeho pocitov? To určite nie. Slaboch na to nemá kapacitu a navyše, prečo by sa zaoberal emóciami a pocitmi? To nie je vôbec nič pre neho.

6. Je pasívne agresívny

Pasívne agresívne správanie je známkou emocionálnej slabosti. A slaboch sa presne takto správa k druhým ľuďom. Snažia sa ubližovať, pretože sami sa necítia komfortne a dobre. A potrebujú si na niekom „zvýšiť sebavedomie“. Duševne silní ľudia nemajú potrebu druhému ubližovať a komentovať čokoľvek, čo robí.

Zdroj: www.svetzeny.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 15. novembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.