Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 vlastností, vďaka ktorým budete príťažliví bez ohľadu na vzhľad

10 vlastností, vďaka ktorým budete príťažliví bez ohľadu na vzhľad
10 vlastností, vďaka ktorým budete príťažliví bez ohľadu na vzhľad Foto: www.gettyimages.com

Ako je možné, že z niektorých ľudí vyžaruje sebavedomie, energia a dokážu ľahko pritiahnuť pozornosť? Hoci nemajú príliš atraktívny vzhľad, dostatok peňazí alebo spoločenské väzby, žiaria na každom večierku a každý vyhľadáva ich pomoc, radu alebo spoločnosť. Skrátka sú pre svoje okolie príťažliví bez ohľadu na vzhľad. Čím to môže byť?

Ako byť prirodzene príťažlivý

Príťažliví ľudia si nepotrebujú dokazovať svoju vlastnú hodnotu hľadaním pochopenia u ostatných. Majú dostatok sebavedomia na to, aby si boli istí svojou vlastnou hodnotou a dôverou sami v seba. Aj vy sa môžete k tomuto zdravému prístupu dopracovať pomocou niektorých zvykov. Osvojte si ich aj vy a tešte sa na svoje nové neodolateľné ja.

1. Správajte sa k druhým s úctou

Obľúbení ľudia nerozlišujú, či práve hovorí so šéfom, dôležitým klientom alebo predavačkou vo večierke. Zakaždým sa k druhým správajú slušne, úctivo a s rešpektom. Nemajú dôvod povyšovať sa nad ostatnými, prácu druhých si vážia a radi poďakujú.

2. Umenie počúvať zvyšuje príťažlivosť

Príťažliví ľudia sa neusilujú za každú cenu viesť s ostatnými tzv. „small talks“. Vedia, že pomocou tejto techniky žiadne skutočné puto s druhými nenaviažu. Nepoužívajte teda ani vy zaužívané frázy o počasí, pomocou ktorých sa o druhých nič nedozviete. Skúste radšej nadviazať bežný hovor a nachádzajte v obyčajných konverzáciách hlbšie spojenie. Iba úprimný záujem o druhých vám pomôže klásť správne otázky a dozvedieť sa, čo je pre nich dôležité.

3. Zaujímajte sa o ostatných

Príťažliví ľudia majú skutočný záujem o ľudí okolo seba, nezaoberajú sa premýšľaním o sebe samých a neskúmajú, ako veľmi sú obľúbení. Odložte aj vy svoj smartfón, plne sa sústreďte a počúvajte to, čo vám druhí hovoria. Pokiaľ vám niekto povie niečo o sebe, nadväzujte otvorenou otázkou a choďte do hĺbky. Venujte im svoj čas. Skrátka, čím viac budete pozornosť zameriavať na ostatných, tým neodolateľnejšie budete.

4. Nesnažte sa zapáčiť za každú cenu

Neodolateľní ľudia nepotrebujú dokazovať ostatným, akí sú zábavní, múdri a úspešní. Vôbec necíti potrebu vychváliť sa historkami o sebe samých. Nechávajú veci voľne plynúť. Riaďte sa aj vy týmto pravidlom. Keď sa prestanete snažiť za každú cenu prinútiť ostatných, aby vás mali radi, začnú sa o vás viac zaujímať.

5. Byť sám sebou je kľúč k príťažlivosti

Neodolateľní ľudia sú, akí sú a nesnažia sa meniť. Sú čitateľní, pretože vedia, že nikto nemá rád faloš. Ľudia všeobecne tiahnu k úprimným jedincom, môžu im dôverovať a vedia, že ich nesklamú. Ak sa budete hrať na niekoho iného, ľudia sa budú cítiť zmätene a nevedieť, čo ste zač.

6. Rešpektujte názory ostatných

Neodolateľní ľudia sa neboja vyjadriť svoje názory, ale jasne zdôrazňujú, že ide o ich vlastný názor. Radi si vypočujú názor ostatných, hoci s ním možno nesúhlasia. Vedia, že názor nie je fakt a každý môže mať na veci iný pohľad.

7. Buďte k ostatným štedrí

Buďte pozorní k druhým a ponúkajte im pomoc, pokiaľ potrebujú. Nabudúce zase radi vypomôžu vám. Pokiaľ sa s nimi občas podelíte o čokoládu, ovocie alebo im prinesiete malú pozornosť, urobíte radosť nielen druhým, ale aj sebe.

8. Dodržujte sľuby

Neodolateľní ľudia vedia dodržať slovo, nikdy neohovárajú ostatných a za každých okolností sa snažia robiť to, čo je správne, aj keď si to vyžaduje značné úsilie. Pokiaľ teda chcete, aby vás ľudí mali radi, správajte sa za každú cenu charakterne.

9. Úsmev je základom príťažlivosti

Pokiaľ sa budete usmievať, ostatní sa vo vašej spoločnosti budú cítiť dobre. Nevedome budú napodobňovať reč vášho tela, začnú sa usmievať aj a budete si tak navzájom odovzdávať príjemné pocity.

10. Starajte sa o seba a majte zdravé sebavedomie

Neodolateľní ľudia sú spokojní sami so sebou. Pokiaľ si dáte záležať na tom, ako vyzeráte, budete sa venovať koníčkom, ktoré vás bavia alebo treba pravidelne cvičiť, budete sa cítiť dobre a spokojnosť budete vyžarovať do šíreho okolia. Buďte optimistickí a vášniví, robte všetko s radosťou. Áno, aj neodolateľní ľudia majú problémy, ale vidia ich ako dočasné prekážky a veria, že zajtrajšok bude lepší ako dnešok.

Zdroj: www.svetzeny.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 16. novembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.